استاندار البرز گفت: با مجموع اقدامات و پیگیری های ویژه در استان، توفیق یافتیم بعنوان اولین استان کشور نسبت به احصا اراضی الحاقی به شهر جهت اجرای طرح ملی نهضت مسکن اقدام کنیم.

۴ شهرک مسکونی در البرز ایجاد می‌شود

به گزارش مهندسی صنایع از کرج، مجتبی عبداللهی، استاندار البرز، در برنامه زنده تلویزیونی میز اقتصاد با موضوع الحاق ۲۴ هزار هکتار زمین به محدوده شهرها جهت اجرای نهضت ملی مسکن که روز چهارشنبه ۱۱ مردادماه ۱۴۰۲ صورت گرفت، با بیان اینکه البرز، استانی کم مساحت است ولی در ابتدای طرح توفیق یافتیم که نیازها را احصا و تأمین کنیم، گفت: در مجموع ۳هزار و ۹۱۶ هکتار زمین تأمین شده که بیش از نیاز استان است.

وی ادامه داد: براساس ابلاغ صورت گرفته باید در البرز ظرف ۴ سال ۹۸ هزار واحد مسکن در قالب نهضت ملی مسکن ساخته شود. 

عبداللهی گفت: با توجه به اراضی تأمین شده برای این منظور، اکنون بیش از نیاز و تعهد استان، زمین برای ساخت مسکن تامین شده است. 

وی افزود: ۲ هزار و ۴۱۳ هکتار زمین طی بازدیدهای میدانی و بررسی‌های همه جانبه، پیشنهاد شده بنابراین در مراحل تصویب با مانعی مواجه نشده ایم.

استاندار البرز گفت: می‌توان گفت که ۲ هزار و ۴۱۳ هکتار الحاقی به شهرها داشتیم که در واقع اراضی جدید محسوب می‌شوند. 

وی افزود: هزار و ۴۵۰ هکتار نیز در قالب زمین‌های شهرکی احصا شده اند تا ۴ شهرک مسکونی ایجاد شود و ۵۲ هکتار زمین هم با تغییر کاربری، تامین شده است. 

عبداللهی گفت: با مجموع اقدامات و پیگیری های ویژه در استان، توفیق یافتیم بعنوان اولین استان کشور نسبت به احصا اراضی الحاقی به شهر جهت اجرای طرح ملی نهضت مسکن اقدام کنیم.

پایان پیام/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید