معاون خدمات شهری شهرداری یزد گفت: تا قبل از بارندگی‌های فصل پائیز، طرح تقویت کمربند حفاظتی شهر یزد و سیل بندها را تکمیل خواهیم کرد.

کمربند حفاظتی یزد قبل از بارندگی پائیزه تقویت می‌شود

حمیدرضا رحیمدل، معاون خدمات شهری شهرداری یزد در خصوص کمربند حفاظتی این شهر میراث جهانی به خبرنگار فارس اظهار کرد:‌ عملیات عمرانی طرح‌های مصوبی که بودجه اجرایی تقویت کمربند حفاظتی شهر یزد و سیل بند‌ها تصویب شده، همگی با تمام ظرفیت در حال انجام است.

وی با بیان این‌که در نشست مدیریت بحران شهرداری یزد در خصوص دفع آبهای سطحی در مناطق پنجگانه شهر بحث و با مشاورین فنی تبادل نظر انجام شده است، افزود: با توجه به اقدامات انجام شده، یزد با کمترین مشکل آبگرفتگی مواجه می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد، گفت:‌ بنا داریم تا قبل از بارندگی‌های فصل پائیز، طرح‌های باقیمانده را تکمیل کنیم تا آب‌های ناشی از بارندگی و روان آب‌ها را کنترل و به سمت رودخانه مرکزی شهر هدایت کنیم.

رحیمدل همچنین به اهمیت وجود سیل بند‌ها در مواقع بارندگی اشاره و تصریح کرد: هدایت آب‌های سطحی به پشت سیلاب‌ها، موجب می‌شود تا خطر ورود سیلاب احتمالی به شهر، شهروندان را تهدید ننماید.

وی در پایان خطاب به شهروندان تأکید کرد: در خصوص تخلیه نخاله‌های ساختمانی در مسیر اطراف سیل بند‌های ایجاد شده خودداری نمایند، زیرا این موضوع خطر انحراف احتمالی مسیر سیل را به دنبال خواهد داشت.

پایان پیام/الف

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید