سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد:گوشت قرمز در استان یزد به اندازه کافی وجود دارد.

کمبود گوشت قرمز در استان یزد نداریم

به گزارش مهندسی صنایع در یزد، محمدرضا پاکدل، در حاشیه بازدید از کشتارگاه مهریز اظهار کرد: تامین گوشت یکی از موضوعات مهم و استراتژیک در استان است و به طور خاص در دستور کار دفتر امور اقتصادی قرار دارد.

وی افزود: در استان یزد هیچ مشکلی در تامین گوشت قرمز نداریم و استان از ذخیره خوبی برخوردار است و حتی توان تامین گوشت دیگر استان‌ها را دارد.

سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد در ادامه از اجرایی شدن طرح جدید لیبل گذاری گوشت در استان خبر داد و گفت: طرح لیبل گذاری لاشه‌ها تغییر می‌کند و لاشه‌های نر با رنگ ابی و لاشه‌های ماده با لیبل زرد رنگ انجام می‌شود.

پاکدل تصریح کرد: با اجرای این طرح مردم می‌توانند هنگام خرید به خوبی تشخیص دهند چه نوع گوشتی را تهیه می‌کنند و همشهریان می‌توانند بر اساس ذائقه گوشت مصرفی را تهیه و مصرف کنند.

وی لیبل گذاری برای ردیابی دقیق منشأ تولید و تضمین سلامت و نوع کیفیت گوشت را حائز اهمیت دانست و گفت:‌ طرح لیبل گذاری در تمامی شهرستان‌های استان در حال اجراست و تاکنون در ۹ شهرستان اجرایی شده است.

پاکدل در پایان تأکید کرد: شهروندان در هنگام خرید گوشت در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه تخلف موارد را به سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند.

پایان پیام/الف

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید