کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری به تصویب نمایندگان مجلس رسید.

کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری تصویب شد/ دوره هفتم شوراهای اسلامی شهر و روستا ۳ ساله می‌شود

به گزارش مهندسی صنایع، در جلسه نوبت عصر امروز سه‌شنبه صحن مجلس شورای اسلامی و در جریان رسیدگی اولویت دار به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای درباره کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری، نمایندگان مجلس با ۲۲۱ رای موافق، ۱۱ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۴۱ رای ماخوذه با این طرح موافقت کردند.

بنابر روایت ایسنا، کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران با موافقت کمیسیون مربوطه و همچنین دولت و پس از استماع اظهارات دو مخالف و موافق به شرح زیر به تصویب رسید:

«ماده ۱- یک تبصره به عنوان تبصره (۲) به ماده (۲۲) قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران مصوب ١٣٦٤/٤/٥ با اصلاحات و الحاقات بعدی الحاق و تبصره آن به تبصره (۱) اصلاح می شود:

تبصره ۲- برگزاری انتخابات هفتمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از شمول ماده (۲۲) قانون انتخابات ریاست جمهوری مستثنی و در سال ۱٤٠٤ برگزار می‌شود. دوره هفتم شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت سه ساله است و انتخابات دوره های بعد همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.»
دوره هفتم شوراهای اسلامی شهر و روستا ۳ ساله می‌شود

همچنین بنابر روایت ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه، جزییات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری را تصویب کردند.

براین اساس یک تبصره به عنوان تبصره دو به ماده ۲۲ قانون انتخابات ریاست جمهوری مصوب ۱۳۶۴.۴.۵ با اصلاحات و الحاقات بعدی الحاق و تبصره آن به تبصره یک اصلاح می‌شود.

تبصره دو – برگزاری انتخابات هفتمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از شمول ماده ۲۲ قانون انتخابات ریاست جمهوری مستثنی و در سال ۱۴۰۴ برگزار می‌شود. دوره هفتم شوراهای شهر و روستا به صورت سه ساله است و انتخابات دوره‌های بعد همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

ماده دو – عبارت «یا کارت ملی خود جهت احراز هویت» جایگزین عبارت «و شماره ملی خود» در ماده ۱۹ می‌شود. این قانون از زمان تصویب لازم‌الاجرا است.

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید