رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز از دستگیری شکارچیان متخلف به همراه ۴٢ قبضه سلاح در سه ماهه اخیر در این شهرستان خبر داد.

کشف و ضبط ۴٢ قبضه سلاح از شکارچیان متخلف در شهرستان شیراز

به گزارش مهندسی صنایع از شیراز، اسلاملو با اشاره به حضور برخی از شکارچیان متخلف در این شهرستان اظهار کرد: طی عملیات جداگانه ای که در طول سه ماه گذشته در شهرستان شیراز صورت گرفته تعدادی سلاح مجاز ، غیر مجاز و شکارچیان متخلف شناسایی و‌ دستگیر شده اند.    وی ادامه داد: این عملیات ها توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز و مله گاله انجام شده و ۴٢ قبضه سلاح مجاز و غیر مجاز به همراه لاشه تعدادی پرندگان نظیر کیک و تیهو کشف و ضبط شده است.  

او افزود: با توجه به وظیفه ذاتی این دستگاه، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز به صورت شبانه روزی در تلاش است تا امکان تخلف از شکارچیان غیر مجاز را به کمترین حد رسانده تا هیچ تخلف محیط زیستی در این شهرستان روی ندهد. 

اسلاملو ادامه داد: همشهریان می‌توانند گزارشات خود در خصوص شکار ، صید ، آلودگی ها و تخریب های محیط زیستی را با این اداره در میان گذاشته تا محیط بانان  و کارشناسان نسبت به برطرف کردن این مشکلات در کوتاه ترین زمان اقدام کنند.  

متخلفانی که توسط یگان حفاظت محیط زیست در این شهرستان دستگیر شده اند در مناطق حفاظت شده و مناطق شکار ممنوع تنگ سرخ و مناطق آزاد شهرستان شیراز اقدام به شکار غیر مجاز در محیط زیست می کردند.

پایان پیام/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید