مقامات پاکستان از حمله انتحاری به منطقه‌ای در شمال غربی این کشور و کشته شدن و جراحت چند نیروی امنیتی و غیرنظامی خبر دادند.

کشته شدن نیروهای امنیتی و مردم در حمله انتحاری در پاکستان

به گزارش گروه بین‌الملل مهندسی صنایع، مقامات پاکستان روز چهارشنبه از حمله انتحاری به نیروهای امنیتی این کشور در شمال غربی و کشته شدن چند نیروی امنیتی  و شهروند پاکستان خبر دادند.

به گزارش منابع خبری، مقامات پاکستان گزارش دادند که سه نیروی امنیتی و یک شهروند این کشور در پی انفجار انتحاری روز چهارشنبه در یک ایست بازرسی در منطقه «وزیرستان شمالی» در استان «خیبر پختونخوا» کشته شدند. گروه «تحریک طالبان» پاکستان مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است. این دومین حمله شبه نظامیان در ایالت خیبر پختونخوا  در پاکستان طی دو روز گذشته است.

در جریان این حمله انتحاری،۲ مقام امنیتی، یک مامور پلیس و یک غیرنظامی کشته شدند. یک پرسنل امنیتی و یک نیروی  پلیس در این حمله مجروح شدند و به بیمارستان انتقال یافتند.

این کشور در روزهای اخیر صحنه نا آرامی‌های سیاسی بوده است. به دنبال دستگیری «عمران خان» نخست‌وزیر سابق، اعتراضات شدیدی در چندین شهر پاکستان به راه افتاد و خشونت‌های این اعتراضات به مرگ حداقل ۹ نفر و جراحت صدها نفر انجامید و دادگاه عالی پاکستان دستور آزادی عمران خان با قرار وثیقه را صادر کرد.

دولت و ارتش پاکستان، حزب «تحریک انصاف» را که رهبری آن برعهده عمران خان است، متهم به اقدامات خشونت آمیز و حمله به اماکن دولتی و نظامی کردند اما او و حزبش این اتهام را رد کرده‌‌اند. ارتش پاکستان اخیرا نیز اعلام کرد که طی درگیری نیروهای مسلح این کشور با تروریست‌ها شماری از نیروهای امنیتی و تروریست‌ها کشته و مجروح شدند.در  این درگیری بین نیروهای مسلح پاکستان و تروریست‌ها در شمال «بلوچستان» پاکستان در یک منطقه نظامی، ۶ تروریست و ۷ نظامی پاکستانی کشته شدند. بلوچستان بزرگ‌ترین ایالت پاکستان و مرکز این ایالت، شهر «کویته» است. در این درگیری که طی آن تروریست‌ها مبادرت به گروگانگیری افراد محلی کردند علاوه بر نظامیان پاکستانی یکی از اهالی محلی نیز کشته و ۶ نفر از جمله یک زن نیز مجروح شدند. ارتش پاکستان اعلام کرده که در عملیات ضد تروریستی در سال جاری در مجموع ۱۳۷ پرسنل امنیتی کشته و ۱۱۷ زخمی شده‌اند. پایان پیام/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید