مدیر شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی چهارمحال وبختیاری با اشاره به اینکه این استان در تولید ماهیان سردآبی رتبه نخست کشور را دارد، گفت: 480 مزرعه پرورش ماهی سالانه 26 هزار تُن ماهی قزل‌آلا پرورش می‌دهند.

چهارمحال و بختیاری در تولید ماهیان سردآبی رتبه نخست کشور را دارد

به گزارش مهندسی صنایع از شهرکرد، به نقل از روابط‌عمومی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری، نادر ملکپور ا اشاره به اینکه این استان در تولید ماهیان سردآبی رتبه نخست کشور را دارد، گفت: ۴۸۰ مزرعه پرورش ماهی سالانه ۲۶ هزار تُن ماهی قزل‌آلا پرورش می‌دهند.

 مدیر شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی چهارمحال وبختیاری ادامه داد: بیشترین میزان تولید این ماهیان در شهرستان اردل با سالانه ۷ هزار تن و در شهرستان فلارد با تولید ۴ هزار تن است.

وی مدیریت منابع آبی به ویژه چشمه‌ساران متعدد در شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری را یکی ظرفیت‌های تولید ماهیان سردابی عنوان کرد و افزود: همزمان با تولید ماهیان سردابی ۲۰ کارخانه تولید خوراک آبزیان گرم آبی و سردابی نیز احداث شده است که با تولید سالانه ۳۷۵ هزار تن محصول استان را در رتبه نخست خاورمیانه و کشور قرار داده است.

ملکپور اضافه کرد: همچنین ۱۰ کارخانه صنایع فرآوری و بسته‌بندی ماهی در چهارمحال و بختیاری سالانه ۳۰ هزار تن محصول را به بازار‌های داخلی و خارجی عرضه می‌کند و در حال حاضر بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم در مزارع پروش ماهی استان مشغول به کار هستند.

پایان پیام/۶۸۰۲۴  

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید