مدیر بنیاد مسکن لردگان با اشاره به اینکه از سال گذشته تا کنون 771 فقره تسهیلات مسکن روستایی 200 میلیون تومانی در این شهرستان و فلارد پرداخت شده است، گفت: این میزان شامل 572 فقره تسهیلات بهسازی و 199 فقره تسهیلات احداثی است.

پرداخت 771 فقره تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در شهرستان لردگان و فلارد

صدرالله مولوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد با اشاره به اینکه از سال گذشته تا کنون ۷۷۱ فقره تسهیلات مسکن روستایی ۲۰۰ میلیون تومانی در شهرستان‌های لردگان و فلارد پرداخت شده است، گفت: این میزان شامل ۵۷۲ فقره تسهیلات بهسازی و ۱۹۹ فقره تسهیلات احداثی است.

مدیر بنیاد مسکن لردگان ادامه داد: همچنین سال گذشته در قالب تسهیلات تعمیری حوادثی ۱۷۹ فقره تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی به متقاضیان پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه ۲۹۴ روستا در شهرستان‌های لردگان و فلارد وجود دارد، افزود: از این تعداد ۱۸۳ روستا بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارد که برای همه آن‌ها طرح هادی تعریف شده است.

مولوی اضافه کرد: همچنین طرح هادی ۳۹ روستا با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در در دست بازنگری است.

وی اضافه کرد: از ابتدای تاسیس بنیاد مسکن تا کنون در ۱۱۴ روستای شهرستان‌های لردگان و فلارد حداقل یک فاز اجرایی طرح هادی اجرا و نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان بابت اجرا و تهیه طرح هادی در این روستاها هزینه شده است.

مدیر بنیاد مسکن لردگان عنوان کرد: هم‌اکنون از محل اعتبارات سال گذشته ۱۱۸ پروژه در ۶۸ روستا با اعتباری بالغ بر ۲۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

وی بیان کرد: سال گذشته ۴۱۹ سند مالکیت روستایی و ۱۱۶ سند مالکیت شهری با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک در شهرستان‌های لردگان و فلارد صادر شد.

مولوی گفت: از ابتدای تاسیس بنیاد مسکن تا کنون ۴۷۸ هکتار زمین از اراضی ملی در روستاهای لردگان و فلارد تملک و از این میزان ۱۳۳ هکتار به متقاضیان واگذار شده است.

پایان پیام/۶۸۰۲۴

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید