رئیس سازمان بورس و اوراق بهادر کشور با بیان این که شرکت‌های بورسی، سودآوری مناسبی داشته و نگرانی جدی در این زمینه نداریم، گفت: جهت گیری سازمان بورس برای تامین مالی کشور ایجاد بازار سرمایه‌ای است.

لزوم ایجاد بازار سرمایه‌ای برای تامین مالی کشور

به گزارش مهندسی صنایع از یزد، مجید عشقی در جریان سفر به این استان در حاشیه بازدید از مجموعه فولاد آلیاژی اظهار کرد: طرح ذوب هم برای تامین نیاز‌های داخلی و هم برای صادرات مفید فایده است و می‌تواند ارزش افزوده بسیار خوبی برای سهامداران داشته باشد.

وی با بیان این‌که کمک خواهیم کرد تا تامین مالی طرح‌های این شرکت در بخش نورد و تکمیل طرح‌های در دست اجرا از بازار سرمایه انجام شود، افزود: جهت گیری ما به برای تامین مالی کشور به سوی بازار سرمایه است و بر این اساس شرکت‌هایی که قابلیت پذیرش در بورس را دارند، مورد بررسی قرار می‌دهیم تا در صورت امکان وارد بورس شوند.

رئیس سازمان بورس کشور گفت: فردا پنج شنبه یکم تیرماه جلسه‌ای در یزد برگزار می‌شود تا این شرکت‌ها وارد بورس شوند، چرا که هدف ما برقراری ارتباط بین بنگاه‌های اقتصادی و نهاد‌های مالی است.

عشقی، فضای کنونی در بازار سرمایه را دارای ثبات و آرامش توصیف و تصریح کرد: شرایط کنونی این بازار با توجه به روند سودآوری شرکت‌ها و معاملات کنونی به هیچ وجه با شرایط سال ۱۳۹۹ قابل قیاس نیست، به گونه‌ای که شرکت‌ها سودآوری مناسبی داشته و تناسب سودآوری و ارزش بازار شرکت‌ها برقرار است و نگرانی جدی در این زمینه نداریم.

وی تأکید کرد: باید همه تلاش خود را بکنیم تا بازار ثانوی بانشاطی داشته باشیم و این بازار بتواند به تامین مالی شرکت‌ها در بازار اولیه کمک کند، چرا که تامین مالی از راه افزایش سرمایه شرکت‌ها صورت می‌گیرد.

رئیس سازمان بورس کشور خاطرنشان کرد: این سازمان به صورت مستمر در حال ارائه مجوز برای افزایش سرمایه شرکت هاست تا بخشی از سود در طول سال را به سرمایه تبدیل کرده و هم از آورده نقدی سهامداران برای افزایش سرمایه استفاده کنند و هم از طریق اوراق بدهی و انتشار اوراق بهادر برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای خود بهره گیرند.

پایان پیام/الف

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید