مدیر و رئیس هیات مدیره اتاق اصناف کشاورزی شهرستان فیروزآباد، از قیمت پایه خرید هرکیلو گل محمدی با نرخ مصوب ۷۰ هزار تومان خبر داد.

قیمت پایه خرید هر کیلوگرم گل محمدی ۷۰ هزار تومان/ اداره تعاونی و روستایی شهرستان فیروزآباد باید در امر خرید و بازاریابی گل محمدی اقدام کند

به گزارش مهندسی صنایع از فیروزآباد، عباس رضایی در جمع خبرنگاران این شهرستان با بیان این که تولیدکننده مهم ترین بخش تولید بوده و بازرگانی و مصرف کننده پس از آن قرار دارند، اظهارداشت: در حال حاضر به تولید توجه نمی شود و تمام تمرکز کاهش نرخ اقلام و محصولات کشاورزی در بازار است در حالی که نرخ تورم روند افزایشی دارد.

وی افزود: تولیدکننده حمایت نشود به امور خدماتی روی می آورد که تامین امنیت غذایی را با خطر مواجه می کند.

رئیس اتاق اصناف کشاورزی شهرستان فیروزآباد با بیان این که تولیدکنندگان بخش کشاورزی بازوی پرتوان وزارت جهاد کشاورزی محسوب می شوند ادامه داد: باید کشاوزان و تولید کنندگان را به هنگام مشکلات یاری کرد نه این که اوج دغدغه رها نمود.

رضایی اضافه کرد: رسالت اتاق اصناف کشاورزی شهرستان ها تعیین نرخ ادوات کشاورزی حمل محصول از مزرعه تا مرکز خرید به عهده اتاق اصناف کشاورزی بوده تا قیمت گذاری کند.

وی افزود: نرخ پایه خرید گل محمدی در شهرستان مصوب و هر ساله پیش از برداشت گل طی جلسه‌ای نرخ مصوب با حضور اتحادیه گلابگیران، رئیس تولیدات گیاهی، تعاونی روستایی، نماینده صنعت، معدن و تجارت و… اعلام می شود.

رئیس هیئت مدیره اتاق اصناف کشاورزی شهرستان فیروزآباد ادامه داد: در تاریخ ۲۴ اسفند ماه سال۱۴۰۱ طی جلسه‌ای با حضور نماینده کشاورزان، صنعت، معدن و تجارت، تعاونی و روستایی و… با توجه به هزینه تولید و تورم قیمت پایه گل محمدی مبلغ ۷۰۰ هزار ریال، معادل ۷۰ هزار تومان مصوب شد.

در صورت نبود مشتری گل، اداره تعاونی و روستایی فیروزآباد باید در امر خرید و بازاریابی گل محمدی اقدام کند

رضایی اضافه کرد: در این جلسه مصوب شد گل مازاد مصرف کارگاههای عرقیات گیری شهرستان به دیگر شهرستان های استان و کشور حمل شود تا بهره بردار و تولید کننده گل دچار ضرر و زیان نشود و چرخه تولید گلاب در درون کشور کامل شود.

وی با بیان این که تأمین هزینه‌های پیک خرید از طریق صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی باید صورت گیرد گفت: گل محمدی جزو گیاهان کم اب بر بوده و بایستی دولت نسبت به کشت و تولید این گونه محصولات حمایت داشته باشد از این رو برای توسعه و حمایت از کشاورزان گل کار و جلوگیری از ضرر و زیان آنان در صورت نبود مشتری گل، اداره تعاونی و روستایی شهرستان فیروزآباد باید در امر خرید و بازاریابی گل محمدی اقدام نماید.

پایان پیام/ن

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید