جمعی از طلاب کشورهای مختلف با برگزاری تجمعی در شهر مقدس قم اهانت به قرآن کریم را محکوم و اعتراض خود را نسبت به پشتیبانی کشورهای اروپایی از حرکت‌های ضد دینی اعلام کردند.

طلاب خارجی قم اهانت به قرآن کریم را محکوم کردند

به گزارش مهندسی صنایع از قم، طلاب، اساتید و کارکنان مجتمع جامع آموزش عالی امام خمینی(ره) در قم طی تجمعی اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم در سوئد را محکوم کردند. حجت‌الاسلام والمسلمین رضایی اصفهانی رئیس مجتمع آموزش عالی قرآن و حدیث در این تجمع ضمن محکومیت این اقدام ناشایست اظهار کرد: اهانت‌های چندباره به قرآن کریم در کشور سوئد توطئه‌ استعمار است. استعمار نمی‌خواهد اسلام در کشورهای اروپایی گسترش یابد. مسلمانان با این اقدامات هرگز در دام درگیری‌های مذهبی ‌و دینی با سایر ادیان الهی گرفتار نخواهند شد.

  حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوب بشوی استاد و پژوهشگر جامعة المصطفی از پاکستان نیز در جمع اساتید و طلاب کشورهای مختلف جهان در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) گفت: قرآن کریم، برای سعادت بشر فرستاده شده است و ما سفیران و مروجان آن هستیم. متاسفانه فعالیت ما در قبال آن وظیفه بزرگ هیچ است. وی با بیان اینکه پیام قرآن به خوبی به جهانیان منتقل نمی شود، گفت: ما نباید فقط به تظاهرات اکتفا کنیم بلکه با برنامه ریزی دقیق حرکت جهانی در راستای گسترش پیام های قرآنی را آغاز کنیم. بشوی خاطرنشان کرد: کشورهای اروپایی چهره منفور و پلید شان را با شعار حقوق بشر پوشانده‌اند. سخن گفتن اروپا از تمدن و حقوق بشر، فریبی بیش نیست. آنان پشتیبان هر حرکت ضد ارزش‌های دینی و بشری هستند و غیر متمدن ترین اقدام ها را از خود نشان می دهند. سوزاندن قرآن مجید بخاطر ترس از اثرگذاری قرآن در قلب مردم است. پایان پیام/78023

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید