دنیای سرگرمی کره مثل یک شبکۀ به هم پیچیده است که خیلی از ستارگان آن در چند حوزۀ مختلف نقش‌آفرینی می‌کنند. مسابقات زیبایی نیز یکی از این حوزه‌ها است که اتفاقا ارتباط نزدیکی با دنیای فیلم و سریال کره دارد.

شش بازیگر معروف کره‌ای که قبلا ملکه زیبایی بودند/ عکس

به گزارش مهندسی صنایع، تعجبی ندارد که بسیاری از کسانی که در مسابقات زیبایی شرکت کرده و صاحب عنوان شده‌اند، پس از کنار گذاشتن تاج و شنل بتوانند به راحتی به سمت بازیگری روی بیاورند.

به گزارش فرادید،

در واقع برخی از آنها آنقدر خوب با حرفه بازیگری وفق پیدا می‌کنند که گذشته‌شان در مسابقات زیبایی به طور کامل تحت الشعاع قرار می‌گیرد و دیگر کسی آن‌ها را به آن عنوان نمی‌شناسد. برای مثال به این فهرست از ملکه‌های زیبایی کره نگاه کنید که حالا بیشتر به خاطر نقش‌هایشان در سریال‌های کره‌ای شناخته می‌شوند.
۱. لی بو یانگ (Lee Bo Young)

شاید لی بو یانگ یکی از موفق‌ترین بازیگرانی باشد که حرفه‌اش ریشه در دنیای مسابقات زیبایی دارد. او در سال ۲۰۰۰ به عنوان دختر شایسته کره جنوبی، دایجئون و چونگچئوم انتخاب شد. سپس او حرفه مدلینگ را دنبال کرد که در نهایت درهای بازیگری را به روی او باز کرد. بو یانگ حالا یک بازیگر معروف و برنده چندین جایزه است. او بیشتر برای نقش‌هایش در سریال‌های «دختر من سئو-یانگ» (۲۰۱۲)، «صدای تو را می‌شنوم» (۲۰۱۳)، «وقتی عشق من شکوفه می‌دهد» (۲۰۲۰) و «مال من» (۲۰۲۱) شناخته می‌شود.
۲. کیم سئو هیونگ (Kim Seo Hyung)

همبازی لی بو یانگ در سریال «مال من»، کیم سئو هیونگ، دو سال قبل از اولین نقشش، در مسابقه دختر شایسته استان گانگ‌وون شرکت کرد. این حضور کوتاه توجه سازندگان سریال «عشق فردا» در شبکه کی‌بی‌اس را به او جلب کرد. سئو هیونگ در سال ۲۰۰۸ پس از بازی جنجالی‌اش در «وسوسۀ همسر» و دوباره در سال ۲۰۱۸ برای به تصویر کشیدن نقش کیم جو-یونگ در «قلعه آسمانی» شهرتی ملی پیدا کرد.
۳. لی دا هه (Lee Da Hae)

قبل از اینکه لی دا هه با نقشش در سریال کره‌ای «دختر من» در سال ۲۰۰۵ به شهرت برسد، با نام اصلی خودش یعنی بیون دا-هه شناخته می‌شد و برنده هفتاد و یکمین دوره مسابقه دختر شایسته چونگ‌هیانگ شده بود. این بازیگر از آن زمان در چندین سریال از جمله «رز سبز» (۲۰۰۵)، «جادوگر مهربان» (۲۰۱۸) و «هتل شاه» (۲۰۱۴) نقش اصلی را برعهده داشته است.
۴. کیم سونگ ریونگ (Kim Sung Ryung)

کیم سونگ ریونگ، یک ملکه زیبایی دیگر است که بعدها به بازیگری روی آورد. او در سال ۱۹۸۸ به عنوان دختر شایسته کره شناخته شد و نماینده کشورش در مسابقه دختر شایسته جهان ۱۹۸۹ بود که در آن آنجلا ویسر از هلند برنده شد. چونگ ریونگ ورود موفقی به صنعت سرگرمی داشت. طرفداران جدیدتر سریال‌های کره‌ای ممکن است او را به خاطر حضورش در «وارثان» (۲۰۱۳) و «افسانه دریای آبی» (۲۰۱۶) بشناسند.
۵. کیم سا رنگ (Kim Sa Rang)

کیم سا رنگ با لباس سنتی کره‌ای «هانبوک» توانست جایزه بهترین لباس ملی را در مسابقه دختر شایسته جهان در سال ۲۰۰۱ کسب کند. از جمله سریال‌های محبوب این ملکه زیبایی می‌توان به «عشق کشتن» (۲۰۰۵) و «باغ مخفی» (۲۰۱۰) اشاره کرد که در آن در کنار هیون بین بازی کرد.
۶. لی‌ها نی (Lee Ha Nee)

این مدل و بازیگر کره‌ای پس از کسب مقام چهارم در مسابقه دختر شایسته جهان در سال ۲۰۰۷ به شهرت رسید. او یک سال بعد با موزیکال «پولاروید» وارد عرصه بازیگری شد. او علاوه بر اجراهای تئاتری، به خاطر نقش‌های تلویزیونی‌اش، به ویژه در «برگرد آجوشی» (۲۰۱۶) و «کشیش بی‌اعصاب» (۲۰۱۹) شناخته شده است.

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید