رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: رویکرد قرارگاه‌های جهادی توانمندسازی مردم برای حل مسائل اولویت‌دار است و این حلقه میانی امام و امت و همان حلقه واقعی تسهیل‌گری است که باید در کشور اتفاق بیفتد.

رویکرد قرارگاه‌های جهادی توانمندسازی مردم برای حل مسائل اولویت‌دار است

به گزارش مهندسی صنایع از شهرکرد، به نقل از روابط‌عمومی سپاه قمربنی‌هاشم چهارمحال و بختیاری، سردار محمد زهرایی به مناسبت عید غدیر با حضور در منطقه موگویی شهرستان کوهرنگ  از فعالیت‌های گروه‌های جهادی در روستاهای سرآقاسید، بیراهگان و خویه بازدید و با مردم این روستاها گفت‌وگو کرد. 

سردار زهرایی در حاشیه این بازدید گفت: اکنون جریان جهادی کشور با حضور قرارگاه‌های عملیات جهادی در مناطق مختلف کشور حل مسئله کرده و با مشارکت خود مردم به صورت نقطه‌زنی عمل می‌کنند.

وی ادامه داد: رویکرد قرارگاه‌های جهادی توانمندسازی مردم برای حل مسائل اولویت‌دار است و این حلقه میانی امام و امت و همان حلقه واقعی تسهیل‌گری است که باید در کشور اتفاق بیفتد. 

رئیس سازمان بسیج سازندگی با قدردانی از تلاش گروه‌های جهادی، افزود: ایستادگی مردم و عدم مهاجرت از مناطق روستایی محروم به معنای امنیت پایدار برای نظام اسلامی و ایثار و جهاد است. 

وی اضافه کرد: هنگامی که یک روستایی، دامدار یا کشاورز در این مناطق کوهستانی و صعب‌العبور زاگرس با راه‌هایی که نیمی از سال به دلیل بارش برف مسدود است می‌ماند یعنی در خط مقدم جهاد می‌کند و وظیفه‌ ما است به این بزرگواران خدمت‌رسانی کنیم.

زهرایی با بیان اینکه متاسفانه آن‌گونه که شایسته باشد تاکنون به این مردم پرداخته نشده است، ادامه داد: گروه‌های جهادی می‌توانند صدا، فریاد و حنجره مردم برای مسئولان باشند و از طرف دیگر کمک کنند تا بخشی از محرومیت‌ها در هر حوزه تخصصی که توان این قرارگاه‌های جهادی است مرتفع شود. 

وی قرارگاه صاحب‌الامر را یکی از قرارگاه‌های کشوری و پرتوان و خط‌شکن برشمرد و گفت: این قرارگاه در خیلی از مناطق به عنوان الگوی جهادی برای بقیه قرارگاه‌ها مطرح می‌شود و طی صحبت‌هایی که با فرمانده سپاه استان چهارمحال و بختیاری و ریاست سازمان بسیج شد، هر آنچه در توان هست باید به کمک قرارگاه صاحب‌الامر بیاوریم و بیش از پیش آن‌ها را کمک کنیم و حداقل اینکه موانع راهشان را برداریم که بتوانند به مردم این منطقه خدمت‌رسانی کنند.

پایان پیام/۶۸۰۲۴

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید