یک ژنرال آمریکایی با تاکید بر لزوم حمایت از عناصر تجزیه طلب در اقلیم کردستان برابر ایران، از تقویت پدافند هوایی این منطقه خبر داد.

حمایت ژنرال  آمریکایی از عناصر تجزیه طلب در اقلیم کردستان

به گزارش گروه بین‌الملل مهندسی صنایع، یک نظامی ارشد ارتش آمریکا روز یکشنبه با حمایت صریح از گروهک‌های تجزیه‌طلب کُرد خواستار تقویت پدافند اقلیم کردستان شد.

به گزارش وبگاه «کردستان-۲۴» سرتیپ «ارنست سی آئودینو» معاون عملیات ستاد ارتش آمریکا روز یکشنبه در گفت‌وگویی بر حمایت ایالات متحده از اقلیم کردستان تاکید کرد.

این ژنرال آمریکایی تاکید کرد که اقلیم کردستان باید به سامانه‌های پدافند هوایی مجهز شود.

فعالیت گروهک‌های تروریستی تجزیه‌طلب در مناطق مرزی عراق در حالی است که سردار «محمد پاکپور» فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیشتر در اظهاراتی اشاره کرده بود که دولت عراق متعهد شده است گروهک‌های تروریستی در مجاورت مرزهای غربی ایران را خلع سلاح کند.

به گزارش کردستان-۲۴، این ژنرال آمریکایی در ادامه مصاحبه گفت: «کردها شرکای بزرگی بوده‌اند، اما در حال حاضر آنها در معرض تهدید دائمی از سوی ایران یا گروه‌های وابسته به ایران هستند.»

ژنرال آئودینو همچنین تاکید کرد که کمک و محافظت از کردها برابر ایران به نفع آمریکاست.

«مایلز کاگینز» سخنگوی سابق ائتلاف تحت رهبری آمریکا در عراق نیز روز جمعه به کردستان-۲۴ گفت که آمریکا برای حفاظت از اقلیم کردستان برابر حملات هوایی، در پی ارسال سامانه‌های پدافند هوایی است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اخیرا با بیان اینکه نیروی زمینی سپاه منتظر عملی شدن تعهدات طرف عراقی است، هشدار داد که در صورت عدم عمل به توافق، حملات سپاه علیه گروهک‌های تجزیه‌طلب ادامه خواهد داشت(جزئیات بیشتر).

 

در تحولی دیگر، یک مقام پیشمرگه اقلیم کردستان عراق به تازگی از درگیری شدید مسلحانه میان دو گروهک تجزیه‌طلب کُرد در روستایی نزدیک مرز ایران خبر داد. این درگیری در منطقه «زاگرس» در ۲۵ کیلومتری شهر سلیمانیه میان دو گروهک تجزیه‌‌طلب «زحمتکشان کردستان» و «زحمتکشان انقلابی کردستان» رخ داد که طی آن دو نفر کشته و دو نفر زخمی شدند.

در این درگیری که در اردوگاه «زرگویزلە» رخ داد از انواع سلاح‌ها استفاده شد و به گفته یک مقام اقلیم کردستان، نیروهای پیشمرگه برای ممانعت از ادامه درگیری وارد عمل شده‌اند.

پایان پیام/.

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید