جمعی از فعالان نشریات دانشجویی در بیانیه‌ای هتک حرکت به قرآن کریم را محکوم و اعلام کردند که اقدام بی‌شرمانه دولت سوئد در صدور مجوز آتش زدن قرآن کریم، درخشان‌ترین نور هدایت، تمدن غرب را در مهلکه‌ آزمون بزرگی قرار داد.

جمعی از فعالان نشریات دانشجویی هتک حرکت به قرآن کریم را محکوم کردند

به گزارش گروه سیاسی مهندسی صنایع، جمعی از فعالان نشریات دانشجویی در بیانیه‌ای، اقدام هتاکانه قرآن‌سوزی در سوئد را محکوم کردند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم تعالی

یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ

ﻣﻰ‌ﺧﻮﺍﻫﻨﺪ ﻧﻮﺭ ﺧﺪﺍ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺩﻫﺎﻥ‌ﻫﺎﻳﺸﺎﻥ ﺧﺎﻣﻮﺵ ﻛﻨﻨﺪ ﺩﺭحالی‌ ﻛﻪ ﺧﺪﺍ ﻛﺎﻣﻞ‌ﻛﻨﻨﺪﻩ‌ی ﻧﻮﺭ ﺧﻮﺩ ﺍﺳﺖ، ﮔﺮﭼﻪ ﻛﺎﻓﺮﺍﻥ ﺧﻮﺵ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ. (سوره صف ۸) 

اقدام بی‌شرمانه دولت سوئد در صدور مجوز آتش زدن قرآن کریم، درخشان‌ترین نور هدایت، تمدن غرب را در مهلکه‌ آزمون بزرگی قرار داد. امتحانی که علی‌رغم اهداف دول غربی، به وسیله‌ای برای نمایش استانداردهای دوگانه و پوچی شعار آزادی بیان غربی بدل شد. 

دولت‌هایی که سعی دارند با نمایش اسلام‌ستیزی از این دین مقدس، با صدها سال ریشه و قدمت، به‌ سبب گسترش چشمگیر در قلب اروپا انتقام گیرند، از این سنت الهی که نه‌تنها چراغ هدایت با این بادها خاموش نخواهد شد، بلکه بیش از پیش، راه دوری و نفرت از شیاطین را برای آزادگان جهان روشن خواهد کرد، غافل هستند.

در کشوری که با ادعای آزادی بیان، به مقدسات صدها میلیون مسلمان توهین می‌کند، حیرت برانگیز است که توهین به پادشاه آن، مشمول شش سال زندان می‌شود. چطور می‌شود این استانداردهای دوگانه را دید ولی در قبال یکی خاموش شد و دیگری را قانون نامید؟ 

این اقدام هتاکانه، همچون خدعه‌های جاهلانه پیش، یک‌ بار دیگر باعث اتحاد و همدلی امت اسلام شد؛ ملت‌های مسلمان، بار دیگر زیر پرچم واحده‌ کتابُ‌الله فعالانه در صحنه‌ها حضور پیدا کرد و نشان داد این اعمال وقیحانه نه‌تنها باعث محکم‌تر شدنشان در صراط مستقیم خواهد شد، بلکه باعث نمایش اتحاد عمیق و برادری ایشان نیز شد. 

جامعه‌ نشریات دانشجویی کشور، براساس رسالت راستین خود، علاوه بر تبیین حقایق و تقویت عقلانیت و ترویج اندیشه برخاسته از بنیان‌های محکم فکری که جایگاه مهمی در دین اسلام و کتاب آسمانی قرآن کریم دارد، ضمن محکوم کردن این عمل هتاکانه و قبیح، همه‌ دانشجویان مسلمان جهان و علی‌الخصوص فعالان دانشجویی سراسر ایران اسلامی را دعوت به فریاد می‌کند. فریاد بر آنچه جریان اسلام‌ستیز جهانی به عنوان آزادی بیان به خورد ملت‌های جهان داده است.

میان شعله می‌سوزد مگر باران؟ نمی‌سوزد     اگرچه «جسم» هم آتش بگیرد، «جان» نمی‌سوزد

پایان پیام/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید