در اندونزی، دوقلوهای بهم‌چسبیده‌ای متولد شده‌اند که در نوع خود نادرند. این دوقلوها که پسر هستند، سه پا و چهار دست و یک آلت تناسلی دارند.

تصاویر باورنکردنی از دوقلوهایی با سه پا و چهار دست

نادیا زکالوند: این دوقلوی بهم‌چسبیده سال ۲۰۱۸ متولد شده بودند، اما خبر آنها الآن رسانه‌ای شده است. این دو پسر دوقلو موقع تولد سه پا و چهار دست داشتند. اندام‌های بالاتنه‌شان تکمیل بود و جدا از هم به‌درستی کار می‌کردند. اما این دوقلوها از نزدیک لگن به بالا به یکدیگر جوش خورده بودند و فقط یک روده و مثانه داشتند. به همین دلیل ظاهرشان شبیه عنکبوت‌ بود. موضوع جالب این دوقلوها این است که آنها با این وضعیت هنوز زنده هستند و برای زنده ماندن تلاش می‌کنند.

این دوقلوهای کوچولو تا سه سالگی‌شان نمی‌توانستند بنشینند و اگر یکی از آنها می‌خواست بنشیند،‌ دیگری حتما باید روی کمر روی زمین دراز می‌کشید.

اخیرا جراحان پاهای اضافی دوقلوها را قطع کردند تا هر دو پسر بتوانند به‌راحتی بنشینند.

از هر ۵۰ تا ۲۰۰هزار تولد دوقلوها، یک مورد از آنها بهم‌چسبیده‌اند و از دوسوم این تعداد دوقلو،‌ حداقل یکی از آنها مرده به دنیا می‌آید یا پس از مدت کوتاهی می‌میرد.

والدین این دوقلوی عنکبوتی در خانواده خود هیچ ناهنجاری مادرزادی نداشتند و باور نمی کردند صاحب دوقلوهای بهم چسبیده، آن هم از نوع بسیار نادر، شوند. آنها پیش از تولد این دوقلوها، دو فرزند کاملا سالم داشتند. همچنین مادر این دوقلوها هنگام بارداری هیچ نوع مکمل، دارو حتی داروی گیاهی هم مصرف نکرده بود.

اخیرا جراحی قطع پای سوم و بی‌مصرف این دوقلوها با موفقیت انجام شده است و اکنون این پسربچه‌ها آزادی عمل بیشتری در حرکت دارند.

منبع:

dailymail

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید