مقام‌های نظامی روس از آزمایش یک پهپاد انتحاری با سطح مقطع راداری پایین در مناطق عملیاتی با اوکراین خبر دادند.

تاس : ارتش روسیه در حال آزمایش یک پهپاد انتحاری در اوکراین است

به گزارش گروه بین‌الملل مهندسی صنایع، مقامات دفاعی روسیه از آزمایش یک پهپاد انتحاری با سطح مقطع راداری پایین در عملیات نظامی وبژه در اوکراین خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری «تاس»، «ویتالی دولگوف» از مقامات ارشد حوزه هوانوردی و پهپاد روسیه روز چهارشنبه گفت: «یک پهپاد انتحاری با سطح مقطع راداری پایین در حال آزمایش در منطقه عملیات ویژه نظامی در اوکراین است.»

وی گفت که این پهپاد انتحاری برای آزمایش به منطقه عملیات ویژه نظامی فرستاده شده  و برای سامانه‌های جنگال دشمن نامرئی است. این پهپاد با مواد کامپوزیتی پوشانده شده است. این پهپاد قادر به حمل محموله تسلیحاتی چهار  کیلوگرمی است و برد آن ۱۰ کلیومتراست.

بر اساس این گزارش، روسیه قصد دارد پنج هزار پهپاد در ماه را تولید کند. پهپادهای جدید به میزان یک سوم از قطعات روسی تشکیل شده و در آینده نزدیک سهم آنها به ۹۵ درصد افزایش خواهد یافت.

جنگ پهپادی بین روسیه و اوکراین در هفته‌‌های اخیر شدت گرفته است و هر دو طرف با انوع پهپاد به مواضع هم حمله می‌کنند.

 

پیشتر شرکت صنایع دفاعی «کرانشتاد» روسیه اعلام کرده بود که  پهپادهای «سیریوس» و «اوریون» را به عنوان بخشی از سامانه‌های شناسایی و حمله که به طور مشترک با جنگنده‌ها کار می‌کنند، آزمایش کرده است.

قرار است تحویل انبوه پهپادهای جدید سیریوس به نیروهای روسیه در سال ۲۰۲۳ آغاز شود. سیریوس به دو موتور مجهز است. وزن برخاست آن افزایش یافته و می‌تواند محموله بزرگتری را حمل کند. ارتش روسیه در نبرد با اوکراین به پهپادها نیاز مبرمی دارد و از سویی دیگر ارتش آمریکا نیز اوکراین را به انواع پهپادی پیشرفته مجهز می‌کند.

وزارت دفاع اوکراین نیز اعلام کرده با شرکت ترکیه‌ای «بایکار» برای ساخت مرکزی برای بازآماد پهپادها در خاک اوکراین به توافق رسیده است.

پایان پیام/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید